Haber
Bitlis’ten ‘yüzyılın felaketi’nin yaşandığı deprem bölgelerine yardımlar sürüyor
![](https://toroslar-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/bitlisten-yuzyilin-felaketinin-yasandigi-deprem-bolgelerine-yardimlar-suruyor-6VQxAjpy.webp)
Bitlis’te görev yapan sağlık çalışanları, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde mağdur olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktor, hemşire, yardımcı sağlık çalışanları ve hastane çalışanları kampanya kapsamında topladıkları kuru gıda, ekmek, su, battaniye, yatak, kefen, çocuk bezi gibi malzemeleri paketledi.
Toplanan 2 tır yardım depremzedelere ulaştırılmak üzere Hatay’a doğru yola çıktı.